-
Koszyk jest pusty
-
x
-
Strefa klienta
-
Koszyk ( 0 )
-
Koszyk jest pusty
-
x
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--Darmowa dostawa!Suma brutto 0,00 złCena uwzględnia rabaty -
-
Koszyk jest pusty
-
x
-
Laptopy
-
Komputery
- Tablety
-
Telefony
- Drukarki
-
Gry
-
RTV
-
Dom
-
Biuro
-
Sieci
- Anteny WiFi
- Adaptery Bluetooth USB
- Adaptery PowerLine (230V)
- Huby USB
- Karty sieciowe LAN
- Karty sieciowe WiFi
- Kamery IP - LAN
- Kamery IP - WiFi
- Wzmacnianie sygnału WiFi
- Punkty dostępowe (AP)
- Przełączniki (switche)
- Przełączniki KVM
- Routery
- Telefonia VoIP
- Okablowanie sieciowe
- Szafy RACK
- Wtyki i gniazda sieciowe
- Narzędzia
- Pozostałe
-
Używane
- Promocje
-
...
-
-
Laptopy
-
Komputery
- Tablety
-
Telefony
- Drukarki
-
Gry
-
RTV
-
Dom
-
Biuro
-
Sieci
- Anteny WiFi
- Adaptery Bluetooth USB
- Adaptery PowerLine (230V)
- Huby USB
- Karty sieciowe LAN
- Karty sieciowe WiFi
- Kamery IP - LAN
- Kamery IP - WiFi
- Wzmacnianie sygnału WiFi
- Punkty dostępowe (AP)
- Przełączniki (switche)
- Przełączniki KVM
- Routery
- Telefonia VoIP
- Okablowanie sieciowe
- Szafy RACK
- Wtyki i gniazda sieciowe
- Narzędzia
- Pozostałe
-
Używane
- Promocje
-
...
-
-
-
-
-
Koszyk jest pusty
-
x
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--Darmowa dostawa!Suma brutto 0,00 złCena uwzględnia rabaty -
|
|
|
|
|
-
XTAR Ładowarka do akumulatorów Li-ion, Ni-MH XTAR VC4
| Wysyłka w ciągu | 1-2 dni | ||||||
| Cena przesyłki |
35
|
||||||
| Dostępność |
|
| Kod kreskowy | |
| EAN | 6952918320364 |
- Opis
- Gwarancja i parametry
- Opinie (0)
- Zadaj pytanie
Xtar to renomowany producent wysokiej jakości ładowarek do akumulatorów Li-ion, latarek i akumulatorów Li-ion. Produkty Xtar są sprzedawane w ponad 120 krajach, w tym min. w USA, Niemczech, Japonii i Rosji. Do produkcji ładowarek Xtar używa najwyższej jakości materiałów - począwszy od tworzywa obudowy po wydajną elektronikę. Wszystkie ładowarki Xtar posiadają certyfikację CE wymaganą na rynkach europejskich.
VC4 to profesjonalna procesorowa ładowarka z trzystopniowym procesem ładowania TC/CC/CV i wyświetlaczem LCD. Ładuje 1-4 ogniwa Li-ion 3,6 / 3,7V oraz Ni-MH o dowolnej pojemności w rozmiarach AAA/R03, AA/R6, 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700. W dwóch skrajnych kanałach możliwe jest ładowanie akumulatorów w rozmiarach R14, R20, 20700, 21700 - tylko niezabezpieczone, 22650, 25500, 26650, 32650.
Podświetlany wyświetlacz LCD ładowarki Xtar VC4 pokazuje na bieżąco informacje o stanie pracy ładowarki: napięciu ładowanych akumulatorów, prądzie ładowania, ładunku wykorzystanym do naładowania ogniw, wskazuje ew. błędy i informuje zakończeniu ładowania. Jednocześnie jest wyświetlany aktualny stan pracy dla dwóch kanałów. Przełączanie pomiędzy pozostałymi dwoma kanałami możliwe jest przy pomocy przycisku CH na obudowie ładowarki. Informację o wykorzystanym ładunku można wykorzystać do wykonania pomiaru pojemności akumulatorów. Aby dokonać pomiaru pojemności akumulatora należy go rozładować do właściwego dla niego poziomu odcięcia napięcia (najczęściej 2,5V dla Li-ion, 0,9V dla Ni-MH) i włożyć do ładowarki VC4. Po zakończeniu ładowania z wyświetlacza można odczytać wartość ładunku użytego do naładowania akumulatora. Będzie to zawsze wartość o 3-5% wyższa od rzeczywistej pojemności akumulatora. Wynika z faktu, iż proces ładowania akumulatorów nigdy nie jest w 100% wydajny tzn. do naładowania akumulatora jest potrzebny nieco większy ładunek niż wynika to z faktycznej pojemności ogniwa.
Maksymalny prąd ładowania wynosi 1A i dostępny jest tylko dla dwóch skrajnych kanałów i tylko gdy kanały środkowe nie są wykorzystywane. Akumulatory w kanałach środkowych zawsze ładowane są prądem 0,5A. Przy ładowaniu 3 lub 4 akumulatorów VC4 ładuje wszystkie akumulatory prądem 0,5A.
Na czym polega metoda ładowania TC/CC/CV? Jest to trzystopniowy proces ładowania ogniw Li-ion zapewniający utrzymanie ogniwa w dobrej kondycji poprzez ładowanie odpowiednim prądem na każdym etapie i zakończenie procesu ładowania we właściwym momencie.
Poszczególne etapy procesu TC/CC/CV to:
- Faza TC: ogniwa rozładowane poniżej 2,9V są 'wybudzane' niższym prądem.
- Faza CC: po osiągnięciu 2,9V ogniwo ładowane jest stałym prądem o wartości od 0,1A do 1A (zależnie od wykorzystywanego źródła zasilania i ilości ładowanych akumulatorów).
- Faza CV: gdy ogniwo jest już prawie naładowane ładowarka przełącza się na ładowanie malejącym prądem aż do osiągnięcia napięcia 4,2V na ogniwie. Po osiągnięciu 4,2V proces ładowania jest ukończony - akumulator jest w pełni naładowany.
Pozostawione w ładowarce naładowane akumulatory będą ulegały naturalnemu procesowi samorozładowania. Ładowanie akumulatorów Li-ion zostanie wznowione gdy napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 3,9V. Dla akumulatorów Ni-MH ładowanie nie jest wznawiane przy spadku napięcia wynikającego z samorozładowania.
Ładowarka Xtar VC4 posiada funkcję reaktywacji ogniw głęboko rozładowanych i ogniw o napięciu 0V. Wiele ładowarek na rynku nie jest w stanie naładować takich akumulatorów. Tutaj z pomocą przychodzi ładowarka Xtar VC4, która w wielu przypadkach pozwala na 'odratowanie' takich ogniw. Wystarczy włożyć głęboko rozładowany akumulator do ładowarki VC4, tak jak przy normalnym ładowaniu - ładowarka wykryje rozładowane ogniwo i podejmie próbę jego reaktywacji. Uwaga! Ogniwa rozładowane poniżej pewnego poziomu ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu i ich reaktywacja może być niemożliwa. Należy unikać zbyt głębokiego rozładowania akumulatorów Li-ion i Ni-MH - może to doprowadzić do znacznego obniżenia ich trwałości i pojemności lub doprowadzić do ich całkowitej niesprawności.
W komplecie z ładowarką Xtar VC4 otrzymujemy kabel USB. Do zestawu nie jest dołączony zasilacz. Do zasilenia ładowarki wystarczy dowolna ładowarka z kablem USB, np. od telefonu, lub gniazdem USB lub komputer z wolnym portem USB. Zalecana moc zasilacza USB to 2,1A (2100mA). Możliwe jest użycie słabszego zasilacza, VC4 dostosuje prąd ładowania do możliwości źródła zasilania.
| Informacje o produkcie | |
| Rodzaj | Sieciowa |
| Rozmiar | 18700 18500 C (R14) AA (R6) 18650 16340 14500 14650 17500 17670 18350 10440 D (R20) |
| Ogniwo | Li-ion Ni-MH |
| Zabezpieczenia / filtry | Termiczne (OTP) Przeciwzwarciowe (SCP) Przeciwprzeciążeniowe (OPP) Przeciwprzepięciowe (OVP) |
| Akumulatory w zestawie | Nie |
| Kolor | Czarny |
| Oznaczenia | |
|
I bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami! |
|